- Nepoužívajte agresívnu čistiacu kozmetikou. Pleť to len viac dráždi a akné to zhoršuje. pozrite sa radšej po kozmetike s prírodným zložením.
- Vyhnite sa kozmetike, ktorá upcháva póry. Chemické emulgátory, silikóny a ďalšie látky, ktoré zlepšujú konzistencie výrobkov, môžu viesť k ďalšiemu upchávaniu pórov.
- Vyberte si pre starostlivosť o pleť prírodnú kozmetiku. Má šetrné jemné zloženia, ktoré pri pravidelnej starostlivosti pomáhajú pleti nájsť rovnováhu.
- Neodmastňujte nadmerne pleť. Nemyslite si, že keď budete pleť zbavovať tuku, zlepší to akné. Opak je pravdou. Tuk na pleti vytvára ochranný film a pleť chráni. Jeho nadmerné odstraňovaie pleť ešte viac podráždi.
- Používajte bylinkové pleťové vody s klinčekom, mätou, materinou dúškou, levanduľou. Antibakteriálne bylinky robia zázraky.
- Používajte aj prírodný krém alebo nemastný fluid. Aj problematická pleť potrebuje ošetrenie, ktoré jej po čistení vráti hydratáciu.
- Raz za týždeň použite prírodnú masku, ktorá pleť vyčistí do hĺbky pórov. Dôležité je jemné prírodné zloženie, aby pleť nebola podráždená.
- Vyrážky a zapálené miesta ošetrujte prírodným SOS gélom s antibakteriálnym účinkom.
- Pleť čistite pravidelne ráno a večer, aby ste ju zbavili nečistôt a odumretých buniek.
- Ak potrebujte používať makeup, zvoľte ľahký prírodný BB krém alebo prírodný make up, ktorý neupcháva póry a neobsahuje chemikálie.
10 tipov na prírodnú starostlivosť o pleť s akné
Sú parné mopy dobré? Toto sú hlavné výhody parných mopov
Parné mopy rýchlo odstránia nečistoty, špinu a baktérie z povrchov podláh. Para čistí a dezinfikuje oblasti bez použitia chemikálií, čo z neho robí skvelú voľbu pre rodičov, majiteľov domácich zvierat a alergikov.
Prečítať siZabudnite na plastové kuchynské špongie – prírodné fungujú rovnako dobre!
…a budú sa biologicky rozkladať bez toho, aby znečisťovali životné prostredie mikroplastmi. Špongia je pomocník, bez ktorého by kuchyňa nebola kuchyňou. Je nenahraditeľná pri upratovaní, kde vám obyčajná handrička nestačí. Avšak, nepotešíme vás – farebné syntetické špongie, ktoré má väčšina ľudí pri svojom kuchynskom dreze, poškodzujú životné prostredie ešte dlho po skončení ich životnosti. Prvým […]
Prečítať siAko žiť udržateľne v roku 2022
Väčšina z nás vyrastala v časoch, keď sa žilo skromne a striedmo. Nebolo ničím výnimočným, že napríklad také oblečenie sa opravovalo a opravovalo, kým sa nakoniec celkom nerozpadlo. Ako deti nás to možno ponižovalo, no v dospelosti vidíme, aké to bolo praktické, rozumné a udržateľné. K udržateľnejšiemu životu môžete prispieť aj vy, nie však robením […]
Prečítať si