Prečo je nakupovanie v second handoch super?

Obchody zvané z druhej ruky alebo v angličtine second hands sú čoraz väčším boomom v svete nielen módnych ikon, blogeriek, ale aj bežných ľudí. Niekedy si človek povie, že veci z druhej ruky nebudú kvalitné, pretože pred nami ich už niekto vlastnil. Avšak, nemusí tomu byť stále tak. Dnes ťa presvedčíme o tom, že nakupovať v second hadnoch je super!

Pojem second – hand registrujeme od deväťdesiatich rokov dvadsiateho storočia, kedy ľudia nevyužité kúsky obleče nia okrem posúvania na rôzne charity začali predávať za minimálne sumy.

Sekáč ako novodobý druh módneho priemyslu

Síce nakupovanie v sekáčoch je zdĺhavejší proces ako v obchode v nákupnom centre, ponúka množstvo kvalít a výhod o ktorých by ste možno ani nepovedali, že ich ponúkať môže. A tým nemyslím bojové zápasy, kto sa dostane do krabíc s tonou oblečenia pomedzi všetky ženy, ale práve naopak, tú radosť čo tam viete nájsť.

Prečo nakupovať v sekáčoch?

Jedinečnosť

Originalita v obchode? Nehrozí. Nájdete v každom to isté, len v inom farebnom prevedení či s iným nápisom, ale v princípe je to stále ten istý kus s tou istou len inak parafrázovanou potlačou. Ale povedzme si, nie je lepšie vyniknúť z davu a pridať si na sebavedomí? Všetky ženy vieme, že keď sa nalíčime sme sebavedomejšie a môže to byť aj s oblečením tak. Tak prečo meniť denne tričko s jedným nápisom za druhé?

Sekáč skrýva originalitu z každého rožka, každého šatníka, každého štátu všetkých žien, ale aj pánov. V sekáči nájdeme úlovky, ktoré po donesení domov si možno budú pamätať aj naše babky, že niečo podobné kedysi nosili či napríklad značky, ktoré kedysi neboli tak predražené ako sú teraz. A v sekáči platí zásada: Kto hľadá, nájde!

Šetríš, šetrím, šetríme

Poznáte pesničku od Macklemore? V skladbe Thrift shop k týmto low obchodom vyjadruje svoju lásku. Osobne aj napriek tomu, že ovládam angličtinu mi to doposiaľ nedošlo.

Second hand je eko a eko v dnešnom svete NO.1

V dnešnej dobe kto nerecykluje je braný ako človek čo sa dištancuje od sveta a záujmu o planétu na ktorej žije. V sekáči to robia automaticky za vás, kedže recyklujú, a posúvajú ďalej kúsky inými nevyužité. Nákupom oblečenia vytvárajú ľudia viac neplechy ako úžitku tak prečo nekupovať oblečenie od iných namiesto nového?

Úsmev na tvári

Nákup v obchode? Nuda. Vziať, vyskúšať, zaplatiť, odísť.

Nákup v sekáči? Hľadať, hľadať, objaviť, preskúmať, vyskúšať, pomôcť, zaplatiť, odísť a za menej peňazí ako v obchode, a ešte aj s adrenalínom – kto skôr. Niekedy to dá zabrať, ale potom sa môžete naplno tešiť, že kúsok za málo peňazí ste si vybojovali a môže byť právom na seba hrdé a o to lepšie sa vám nosí.

Kvalita aj kvantita

Lepšia je kvalita ako kvantita a sekáč je sektor, ktorý ponúka, ak človek hľadá aj jedno aj druhé a to je na tomto sekáčovom priemysle to najlepšie čo môže byť. Lebo my ženy milujeme ak skrine praskajú vo švíkoch a veta, že nemáme čo na seba je obľúbenou a s pocit že mám plnú skriňu kvalitných kúskov, ktoré ma stáli namiesto peňazí iba viac hľadania je super pocit, pretože každý z nás rád ušetrí.

Novinky stále, nie len raz za sezónu

V obchode je tak malý úbytok a tak veľa nových kolekcií, že sa to nestíha minúť rýchlo. Valentínska, zimná, jarná, letná… poznáme to. Ale v sekáči sú nové kolekcie v niektorých aj raz do týždňa a to je super možnosť ako stále objaviť niečo nové. Sekáč je ako stierací žreb, nevýjde, skúsiš ďalší.

Nálepka šialenosti

Tématická párty, či divadelný kostým? Nájdeš aj takéto úlovky v sekáčoch a niekedy ti to urobí viac osohu ako čakáš.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koľkokrát je možné recyklovať jeden plast?

Plast je možné recyklovať jeden až desaťkrát, v závislosti od typu, hoci väčšinu z nich možno recyklovať iba raz. Postspotrebiteľský plast sa často mení na syntetické vlákna, plastové rezivo, izoláciu a kontajnery – čokoľvek sa však stane, bude nevyhnutne položkou nižšej kvality ako pôvodný produkt, a preto sa to nazýva „downcycling“. Pretože proces zahrievania skracuje […]

Prečítať si

Chutný odpad? Vedci vyrábajú vanilkovú príchuť z použitého plastu

Či už ju máte radi v zmrzline, káve, pudingu alebo proteínových kokteiloch, vanilka, na ktorej si budete pochutnávať v budúcnosti, môže chutiť o niečo sladšie vďaka prekvapivej novej zložke: použitému plastu. Premena vyradeného plastu na dezert by takto mohla zatraktívniť recykláciu, tvrdia vedci. Pravdou je, že to neznie veľmi lákavo. Vedcom zo Škótskej univerzity v […]

Prečítať si

Dajú sa plastové tašky recyklovať? Ich recyklácia je jednoduchšia, ako si myslíte.

Plastové tašky na potraviny a maloobchod sú vyrobené z polyetylénu, syntetických polymérov vyrobených zo stoviek monomérov spojených silnými chemickými väzbami. Sú vyrobené z neobnoviteľných petrochemických produktov získaných z fosílnej ropy, zemného plynu a uhlia.  V dôsledku toho sa pri ich výrobe uvoľňujú skleníkové plyny. Môžete ich recyklovať.

Prečítať si